Недеља здраве хране

011.jpg

У холу Основне школе „Иво Лола Рибар“ Велико Градиште, дана 17.10.2014. поводом обележавања Недеље здраве хране одржана је манифестација у којој су ученици одељења са сметњама у развоју, ученици првог и дгугог разреда матичне школе, њихови родитељи и старатељи организовали дегустацију здраве хране на специјано припремљеним штандовима. Ученици трећег и четвртог разреда матичне школе улепшали  су хол паноима на тему Здрава храна.  Чланови Ученичког парламента су спремили штанд на ком су изложили здраве „грицкалице“, воће и направили укусну лимунаду коју су делили присутнима. Малој манифестацији су се придружили и активнисти Омладине ЈАЗАС-а деливши сезонско воће и брошуре о здравим стиловима живота.
Ученици и учитељи у подручним одељењима оранизовали су радионице којима су се прикључили и родитељи ученика у циљу промовисања здравог начина живота.