НАШЕ АКТУЕЛНОСТИ

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Поштовани родитељи/старатељи/други законски заступници и ученици петог, шестог, седмог и осмог разреда,од понедељка, 30.11.2020.г. настава ће се у складу са Одлуком Владе Републике Србије ,а према Упутству Министарства просвете, науке и технолошког развоја, одвијати на даљину.

Настава ће бити организована на следећи начин:

Ученици ће часове пратити од куће по важећем распореду часова(од 8:00 до 13:00) ,као и путем јавног сервиса ( РТС2, РТС3 и РТС Планета) , уз помоћ материјала и упутстава  које им буду наставници слали преко гоогле учионица и  вибер група у назначеним терминима.

ПРЕМА НОВОМ  КАЛЕНДАРУ ОБРАЗОВНО ВАСПИТНОГ РАДА ПРВО ПОЛУГОДИШТЕ СЕ ЗАВРШАВА 18.12.2020.ГОДИНЕ.

*Зимски распуст почиње 21.децембра 2020.године и траје до 15. јануара 2021. године.

*ДРУГО ПОЛУГОДИШТЕ ПОЧИЊЕ У ПОНЕДЕЉАК 18.1.2021. ГОДИНЕ.

*ОЦЕЊИВАЊЕ УЧЕНИКА ДОК ТРАЈЕ НАСТАВА НА ДАЉИНУ ДАЈЕ НАСТАВНИКУ АУТОНОМИЈУ ДА УЧЕНИКЕ ОЦЕНИ НА ОСНОВУ СВИХ АКТИВНОСТИ, ЊЕГОВИХ РЕЗУЛТАТА РАДА, ИЗРАДЕ ПРЕЗЕНТАЦИЈА, МОДЕЛА, ЦРТЕЖА, ПОСТЕРА И СЛ.

Ученике ће пратити предметни наставници и вредновати њихов рад путем онлајн наставе сваког радног дана  од  8 до 13 сати.

На основу оцена које су ученици  добили у току досадашњег  непосредног  образовно-васпитног рада  од почетка  школске  2020/2021. године и података   о напредовању ученика , оцене које ће бити дате у  периоду до завршетка првог полугодишта омогућиће извођење закључне оцене.

Предлог  закључне  оцене  предметни  наставници  даће  до  11.12.2020. године.

Уколико  ученици  не  буду  задовољни  предлогом  закључне  оцене  на  крају  првог  полугодишта , имаће прилику, уколико буде елемената, да  одговарају  у просторијама   школе  ( од 14.12.2020. године до 18.12.2020. године)  , уз  поштовање  свих  епидемиолошких  мера  у  термину  одређеном  од  стране  предметног  наставника.  Сва ближа упутства и информације добиће од одељењских старешина.

*Ученици млађих разреда похађају наставу само пре подне, према утврђеним групама од 8 и од 10 и 30 часова.

Продужени боравак ради од 7 часова  до 13 и 30 часова.

Придржавајте се свих препорука Кризног стаба и наложених епидемиолошких мера како бисте сачували здравље!

Срдачан поздрав,

директор школе Драган Мандић.