ИЗДВОЈЕНО ОДЕЉЕЊЕ - КИСИЉЕВО

kisilj1 kisilj2

Прве податке о кисиљевачкој школи забележио је Јоаким Вујић далеке 1826.године. Као први учитељ спомиње се Стефан Поповић из Кисиљева, син кисиљевачког проте. Према писаним изворима о кисиљевачкој школи од 1856.године, учитељи су: Димитрије Филиповић, Трифун Радовић, Петар Јовановић. У тим годинама школу похађају деца из околних села: Тополовника, Кумана и Острова.
Све до 1960.године школа је била организована као четвороразредна, са два одељења. Од те године прераста у осмогодишњу и имала је 2 одељења од I до IV разреда и 8 одељеља од V до VIII разреда. Школа добија име „Ђура Јакшић“. Први учитељ био је Стратимир Арсић, учитељ из Великог Градишта. Наставу од V до VIII разреда похађали су ученици из околних насеља: Рамa, Затоњa, Бискупљa, Тополовника и Кисиљева.Због недостатка учионичког простора, настава се одвијала у две смене.
Недостатак школског простора и веома лоша опремљеност наставним средствима, условила је да се школске 1980/81.године ова Школа пријпоји градиштанској Основној школи „Иво Лола Рибар“, чиме престаје да постоји као осмогодишња, губи статус правног лица и ученици од V до VIII разреда се превозе у Велико Градиште. Од те године у Кисиљеву ради као четвороразредно издвојено одељење Школе из Великог Градишта.
Данас издвојено одељење у Кисиљеву има једно комбиновано одељење од I до IV разреда.

kisiljevo1 kisiljevo4
kisljevo2 kisljevo3