Светски дан детета и Дан толеранције

У  Србији  се  данас , као  и широм  света  обележава  Светски  дан  сетет , уз  подсећање  на  неопходност  остваривања   права деце.
Свестки  дан  детета  проглашен  је  20.11. 1954.  у  Генералној    скупштини   УН   ,  пет  година  касније  усвојена  је  Деклерација  о  правима  детета , први  међународни  документ у  области  људских  права  који  се  посебно  бави  децом.Конценцују  су  ратификовале 193  државе , а  њени  основни  принципи   су  право  на   живот , опстанак  и  развој , најбољи  интерес  детета  , право  на  партиципацију , као и  право  на  нескриминацију.

Ученички  парламент  наше  школе  осмислио  је  да  се  оба  дана  обележи   на  тај  начин  што  ће  најмлађим  ученицима  наше  школе  сачекати  на  улазним  вратима  и  помоћи  им  тако  што  ће  њихове  ,,тешке,,  ранчеве  однети  учионице  и  симболично  им  уручити бомбонице  са  порукама  у  складу  са  толеранцијом  и  правима  деце. Акција  је  измамила  осмехе  како  старијих  , тако  и  млађих  ученика , а  такође  и  свих  присутних наставника и  родитеља.

Галерију фотографија погледајте овде.

Copyright © 2018 Osnovna škola "Ivo Lola Ribar" Veliko Gradište Rights Reserved.